Obsah stránky je chraněný autorským právem. V případě zájmu o fotografie, článek neváhejte kontaktovat admina stránek. Email: tomas.zerhau@zerho-galerie.cz
logo

Grand finále v Pišqworkách

V pátek 8. prosince 2017 se v Brně konal již desátý ročník Grand finále v Pišqworkách. Celou akcí nás provázel Josef Šíp, koordinátor soutěže, se kterým jsem již dříve měl tu čest spolupracovat při organizaci. Celkem se do Grand finále dostalo 24 týmů z České republiky i ze Slovenska. Ve školních a oblastních kolech bylo přihlášeno 648 škol, 1339 týmů a přes 33 tisíc studentů, kteří bojovali o titul Mistra v Pišqworkách 2017, o poháry, medaile, deskové hry a další úžasné ceny.

Na úvod Pišqworek nás Josef Šíp seznámil se švýcarským herním systémem a připomenul nám nejdůležitější body pravidel. A desáté Grand finále v Pišqworkách může začít! Napětí pomalu stoupalo, hráči usedli ke stolům, seznámili se se svými protivníky a začali malovat první kolečka a křížky. Všechny týmy se snažili ze sebe vydat to nejlepší, ale ani po prvních třech kolech nebylo jisté, kdo obsadí první místa. Umístění se neustále měnilo, nervozita stoupala. Po pěti kolech se do vedení dostal tým Alamovy Hakly (Gymnázium Joachima Barranda v Berouně), za nimi byl tým CHAOS (SPŠ Jedovnice ) a na třetím místě byl v tuto chvíli tým Armáda spásy (Gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci). Bylo těžké odhadnout, jaké bude výsledné umístění, každý tým má své silné i slabé stránky. Během obědové přestávky mohli soutěžící vidět komentovaný záznam zápasu. Následující tři kola pomalu odhalovala vítězný tým, ale až poslední kolo definitivně rozhodlo.

Vítězným týmem Grand finále 2017 v Pišqworkách se staly Alamovy Hakly ve složení: David Hakl, Jakub Čapek, Ivan Coufal, Jiří Vrecion a Daniel Molt. Těsně za nimi se umístil tým CHAOS ve složení: Radim Res, Jakub Kuběna, Vojtěch Kocour, Petr Vojtek, Jiří Kocman. Na třetím místě se umístil tým Armáda spásy ve složení: Vojtěch Voráček, Vít Voráček, Jakub Hrdoun, Michal Hejda a Jiří Vrzal.

0
0
0
0
0
0
0