Obsah stránky je chraněný autorským právem. V případě zájmu o fotografie, článek neváhejte kontaktovat admina stránek. Email: tomas.zerhau@zerho-galerie.cz
logo

Apple Museum

Letošní výlet do Prahy mě tentokrát zavedl do krásného příjemného přostředí Apple muzea. Kde jsem na vlastní oči mohl vidět celou evoluci Apple výrobku od prvních osobních počítačů až po dnešní modely. Ale zárověn také evoluci iPhonů, iPadu. Bylo úžasné sledovat jak se cely Apple vyvíjel ve společnost, kterou známe dnes ale zároveň sledovat chyby, které udělal. A které nakonec nebyly zas tak chybné jen lidé na ně nebyly připraveni. Ano zprávně mluvím o Apple Pencil. Steeve Jobs měl v jedné věci pravdu. ,,Zákazník neví co chce dokud mu to neukázeme’’. Nejvíce mě zaujala evoluce myši a její celková evoluce. V dnešní době si nedokážeme představit jak fantastické bylo v té době ovládat počítač myší. V dnešní době každodenní rutina. Před pár desítky let něco nemyslitelného ale zárověn fascinujícího. Pro milovníky technologie mužu jen doporučit zajet. Ale pojďme se podívat na to nejdůležitější proč jsem vlastně jel do Prahy. Na další splněný sen. Nevím jak začít ohledně mého splněného snu potkat Jan Březina. Výdal jsem ho jen ve videjích na YouTube a teď po snad sto letech jsem měl možnost ho osobně potkat. První dojem co jsem z něj měl? Opravdu úžasný vyrovnaný, energicky, pozitivní energii naladěný člověk. Dlouho jsem nepotkal takovou osobnost. Mluvit s ním byl můj splnění sen, který se stal skutečností. Chvíli na to přicházeli další lidé na meetup tikajcí se Apple Watch. Byl to úžasný pocit podkat skupinu lidí, které spojuje stejná značka, produkt, ekosystém ale zárověn jsou tak rozdílní věkově, rozumem ale přesto dokážou komunikovat jako sobě rovni. Předat své zkušenosti, pocity. Spojené applím produktem. Měl jsem pocit že Apple nedělá jen dokonalé produkty ale zárověn spojuje lidi. Pomáhá prolomit bariéru, kterou vytvořili moderní technologie. Člověk si pak uvědomí že nevlastní jen nějaký kus hadweru či softwaru, ba naopak vlastní společníka na cesty, který mu pomáhá s organizací času, přiblížení se k přátelům, v osobím životě ale zárověn v pracovím. 

PS: Na závěr bych chtěl poděkovat Jan Březina za uspořádání srazu ale také celému kolektivu za skvělou atmosféru. Těším se na další setkání.