Obsah stránky je chraněný autorským právem. V případě zájmu o fotografie, článek neváhejte kontaktovat admina stránek. Email: tomas.zerhau@zerho-galerie.cz
logo

Metropole Evropy část 3

Ani se nenadějeme a máme za sebou třetí den a já pro vás při zpátečním letu píšu třetí část mého povídání z Bruselu. Vzpomínání na to, co jsme prožili, je pro mě relax. Ale teď už pojďme k příběhu.

Dnes jsme zavítali do Domu evropských dějin. U vchodu do budovy nás vítali Belgičané a naváděli nás, kudy se máme dál vydat. Opravdu mě ale překvapilo, že u pokladny na nás jeden Belgičan začal mluvit česky. Sice to nebylo dokonalé, byla to spíše taková lámaná čeština, ale byl to pěkný pocit, že myslí i na nás. Prohlídka byla opravdu úžasná, dostali jsme tablet pro interaktivní prohlídku v našem rodném jazyce. U každého exponátu jsme si mohli rozkliknout spoustu zajímavých informací, u některých dokonce audio nahrávku nebo video. Celou prohlídku byly promítány filmy o evropských dějinách, zvuk z filmu byl díky tabletu v českém jazyce. V druhém podlaží nám začala prohlídka, mohli jsme se volně pohybovat mezi exponáty a v klidu si projít celé muzeum. Mě osobně nejvíc zaujala informace o vzniku takové fotografie, jakou známe dnes. Tento vynález vznikl v roce 1839 a o pár desítek let později, přesněji v roce 1895, vzniklo v Paříži první kino. Celé muzeum bylo velmi interaktivní a v posledním patře byla spousta dotazníků a her. Také jsme si mohli vyzkoušet dobové obleky. Po prohlídce evropského muzea jsme šli do Muzea moderního umění, které bylo neočekávaně zavřené. Museli jsme tedy vymyslet záložní plán. Zvítězilo muzeum vojenské techniky. Upřímně jsem byl nakonec rád, že jsme se vydali zrovna sem, i když se mi původně moc nechtělo. Muzeum mělo krásný výhled, ke kterému jsme přišli po opravdu dlouhých točitých schodech. Všichni vyčerpaní jsme přišli k další expozici, ale ani tou schody ještě nekončily. Čekala nás ještě dvě patra, abychom se dostali k výhledu, který na nás čekal s otevřenou náručí. Nejvíc mě ale zaujala poslední expozice s letadly, kde jsme mohli na vlastní oči vidět nejen civilní letouny, ale i vojenská transportní letadla, stíhací letouny, vrtulníky a historická vznášedla.

Blížil se čas večeře a jak jinak si zpříjemnit poslední den v Bruselu než piknikem, prohlížením mých fotografií a povídáním o Bruselu, jak se nám líbil a co nás zaujalo? Poslední díl této cesty je skoro u konce, já udělám jednu výjimku a spojím dva dny do jednoho článku.

Věříte mi, že se mi zpátky do České republiky nechce?

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0