Obsah stránky je chraněný autorským právem. V případě zájmu o fotografie, článek neváhejte kontaktovat admina stránek. Email: tomas.zerhau@zerho-galerie.cz
logo

Fomei LED Bar vs Blesk

Dnes se podíváme, pro mě, na horkou novinku, kterou jsem měl možnost v poslední době otestovat. Je to Fomei LED Bar. Vyplatí se zakoupit světlo za necelých pět tisíc? Tuhle otázku jsem si kladl velmi dlouho, protože, jak mě většina lidí zná, miluji denní světlo. Za každou cenu se ho snažím vždy využít naplno. Vlastním dokonce i odrazovou desku, která mi zatím posloužila jen jako deštník. Ale nikdy nevíte, kdy se vám může hodit. Proto jsem dlouho uvažoval, že bych kvůli nočním fotkám pořídil nějaké světlo. Lehce přenosné, skladné a hlavně s velkou výdrží. Takže mi určitě věříte, že když jsem měl možnost vyzkoušet LED Bar od Fomei, neváhal jsem a hned jsem se šance chopil. 

Jaké má výhody LED Bar oproti blesku? 

Určitě najdeme spoustu výhod oproti klasickému blesku. Jedna z nich, která mě napadá jako první, je určitě ostření. Každý z nás ví, že při špatném světle se de facto nedá 100% zaostřit. LED Bar má tu výhodu, že nám modelku dosvítí trvalým světlem. Takže ihned vidím, jaký dopad bude mít světlo, ale zároveň se mi skvěle ostří i v horších světelných podmínkách. 

Další velkou výhodou je možnost nastavit si teplotu světla. Za mě velmi užitečná věc. Mám rád interiéry, hotelové pokoje, ale i noční světla ve městě. Ne vždy je ideální dosvítit si danou scénu bleskem. Na modelku dopadá okolní světlo jiné teploty než to, které vychází z blesku. Je pak těžké sladit barvy tak, aby byla pleť přirozená. 

Další a pro mě asi největší výhodou je možnost světlo připojit do elektrické sítě nebo využít baterii Fomei. Baterie je dodávána v balení a její výdrž je fenomenální. Na plný výkon vydrží cca hodinu, což je pro mé focení velmi dostačující. 

Jaké má výhody blesk oproti Fomei LED Baru? 

První věc, kdy má blesk značnou výhodu, je rozmanitost. Blesk si můžete vzít na reportáž nebo s ním dosvítit scénu. Také je skladnější. Co si budeme namlouvat, blesk dát do batohu není takový problém jako si s sebou brát LED Bar. 

Výhodou a zároveň i nevýhodou, pokud nevlastníte dražší odpalovače, je dálkové řízení TTL. Pokud vlastníte odpalovače schopné přenášet nastavení blesku, je pro vás jednodušší ovládat vícero blesků z jednoho místa. Nemusíte stále přebíhat a přenastavovat LED Bary na jednotlivých kanálech. Nevýhodou blesku jsou právě odpalovače, které podporují TTL, protože stojí v řádu několik tisíc. 

Poslední bod, který mě v tuhle chvíli napadá, je skladnost blesku. LED Bar má jedinou nevýhodu, jeho rozměry. Blesk dokážete nosit všude s sebou. Není problém ho kdekoli položit a bezdrátově odpálit. Popřípadě vám ho asistent nebo kolega blesk podrží. 

V tomto článku jsem vám sepsal tři výhody blesku a Fomei LED Baru z mého pohledu. Určitě se dá najít spousta dalších výhod. Ale jednu nevýhodu přece jen mají společnou. Je potřeba buď asistenta, nebo zakoupit stativ. Na závěr bych vám chtěl poděkovat, že jste dočetli článek až do konce. Jako odměnu vám zde přiložím pár fotografií pořízených díky LED Baru.

0
0
0
0
0
0

Zerho Galerie

Fotografie je pro amatéra rekreace, pro profesionála je to práce a také těžká práce, bez ohledu na to, jak by mohla být příjemná.