Obsah stránky je chraněný autorským právem. V případě zájmu o fotografie, článek neváhejte kontaktovat admina stránek. Email: tomas.zerhau@zerho-galerie.cz
logo

Koupit/nekoupit online workshop?

Dost dlouho jsem se bál videokurzu, sledoval jsem většinou jen fotografy na youtube, kde je spousta skvělých informací zdarma. Ale stále jsem cítil, že se nikam neposouvám a uvažoval jsem o workshopu. A zde přichází má otázka – mám zvolit workshop, na který přijde 15 lidí? Nebo spíše soukromý workshop, který je dvakrát tak dražší? Nad touhle otázkou jsem tápal dlouho, až jsem narazil na video na platformě youtube od Jan Zemánek, který nabízel videoworkshop a mnoho dalšího. Dlouhé měsíce jsem přemýšlel, jestli daný workshop koupit či ne? Vyzvídal jsem od všech možných lidí, jaký ten workshop vlastně je a jestli se video workshop vyplatí zakoupit. Nevěřil jsem svým uším, tolik skvělého ohlasu jsem ještě nikde nikdy neslyšel. Každý, kdo si ho zakoupil byl nadšený, ať se jednalo o amatérského fotografa nebo profesionála. V tu chvíli nastal ten správný okamžik. Vyzkoušet jinou cestu než klasické soukromé kurzy. Neváhal jsem a workshop jsem zakoupil.

Jaké byly mé první pocity?

V první chvíli jsem netušil ani co mě vlastně čeká a nemine. Byl jsem na něj strašně natěšený, což mi nedalo spát. Hned jak dorazil odkaz jsem si daný workshop pustil. V prvním okamžiku mě zaujalo jeho zpracovaní, jak příjemně vysvětloval, co na fotografovaní potřebujeme a co ne. Bylo to opravdu dech beroucí. Co mi nabízí online workshop oproti soukromému? Za mě jsou to hned tři důležité body. První bod je určitě cena, která velice konkuruje soukromým kurzům. Druhý bod, který mě velice potěšil, je možnost si kurz pustit vícekrát, vracet se k daným pasážím, kterým nerozumím. Popřípadě kontaktovat samotného tvůrce. Třetím bodem je určitě časová flexibilita ale zároveň také to, že není kurz vázaný na dané místo a můžu si ho pustit klidně v práci nebo večer při pití kávy.

Doporučil bych workshop dál?

Určitě ano, nezaleží na tom, jestli jste profesionálové nebo amatéři. Vždy vás muže posunout workshop od jiného fotografa, ukáže vám jiný pohled na fotografii a jiný styl, který vás muže inspirovat buď k vytvoření svého stylu fotografii nebo vás dokonce posunout na jinou úroveň.

Na závěr mého článku bych chtěl hlavně poděkovat Janu Zemánkovy za skvělý workshop a dalším fotografům, kteří mi pomáhají za podporu. Bez lidí jako jsou oni by nikdy mé články nevznikly.

Zerho Galerie

Fotografie je pro amatéra rekreace, pro profesionála je to práce a také těžká práce, bez ohledu na to, jak by mohla být příjemná.